жовтня 9, 2023
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про значущість космосу для міжнародної політики, глобальної безпеки та інтересів окремих держав.
Авторка статті – Гахюн Хелен Ю (Gahyun Helen You) є аналітиком міжнародних відносин для видання Foreign Policy. Вона спеціалізується на міжнародній безпеці, економіці, технологічній політиці та управлінні. Також писала для FP про виклики зміни клімату в Тихоокеанському регіоні та регулювання обігу криптовалют у США.
Стислий огляд статті підготував Євген Костогризов.
липня 28, 2023
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про співробітництво між учасниками тристороннього безпекового пакту AUKUS.
Статтю про це написали Джон Крістіансон, Шин Монаган та Ді Кук, а її стислий огляд підготував Єгор Валяренко.
червня 26, 2023
-
Кілька українських громадських організацій, що опікуються реформами та рухом України до НАТО – у тому числі “Європейська правда” – об’єднали ключові аналітичні центри України для підтримки спільного звернення до держав-членів Альянсу перед самітом у Вільнюсі.
Цей документ, що зібрав підписи понад 70 організацій, відповідає також на поширені міфи, та стереотипи, якими користуються противники швидкого вступу України до НАТО.
червня 19, 2023
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про пошук відповідей на проблему співробітництва авторитарних держав.
Статтю про це написала Енн Пірс, а її стислий огляд підготував Єгор Валяренко.
червня 7, 2023
-
Олександр Краєв, Директор Програми досліджень Трансатлантичного діалогу та взаємин з НАТО Групи стратегічних та безпекових студій
Продовжуємо рубрику “На Атлантичних берегах” із невеликим експлейнером щодо реакції наших західних партнерів на терористичний акт російської федерації на Каховській ГЕС. Для кращого розуміння інформаційної сторони ситуації варто трохи пояснити, чому американці та інші наші адекватні союзники так довго пояснюють та підтверджують настільки, здавалося б, очевидні факти.
травня 22, 2023
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про європейську допомогу Україні у її протистоянні російській агресії, якісну підготовку особового складу і ціну, яку готові платити європейці. Статтю про це написали Alexandra Chinchilla та Jahara Matisek, а її стислий огляд та аналіз підготував Єгор Валяренко
травня 3, 2023
-
Олександр Краєв, Директор Програми досліджень Трансатлантичного діалогу та взаємин з НАТО Групи стратегічних та безпекових студій для IPG
На фоні активної та беззастережної політичної та військової підтримки України новини про відмову деяких європейських держав від експорту українського зерна стали несподіванкою для багатьох оглядачів, які прогнозували розширення співпраці на усіх можливих майданчиках. Очевидно, що проблема має як економічні, так і політичні причини, і, якщо не знайти рішення зараз, вона може стати системною.
листопада 25, 2022
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про шанси на українсько-російські переговори, до яких схиляє Київ низка партнерів. Що про це думають представники академічного світу і чому це невигідно Україні. Статтю про це написала Емма Ешфорд, а її стислий огляд зі своїми контраргументами підготував аналітик Групи СБС Олег Мельниченко.
листопада 6, 2022
-
Олександр Краєв, Директор Програми досліджень Трансатлантичного діалогу та взаємин з НАТО Групи стратегічних та безпекових студій
З початку жовтня українське суспільство з нетерпінням очікувало початку довгообіцяного ленд-лізу. В уявлені багатьох він поставав безперебійним потоком озброєння, фінансової підтримки та прямо таки караванами суден із обладнанням – щось на кшталт того, до чого ми звикли зі страих фотографій часів ленд-лізу 1940-х років. Проте ось американці оголошують про черговий пакет допомоги в 400 млн доларів для Збройних Сил України, однак досі ніхто не згадує про ленд-ліз. То в чому проблема? Чому ленд-ліз Байдена не працює? Насправді, все трохи складніше.
вересня 12, 2022
-
Продовжуємо серію оглядів публікацій, які варті прочитання. Цього разу про “прелюдію до умиротворення” та турецьку й українську роль у регіоні Чорного моря.
Статтю про це написала Александра-Кармен Бран.